Шампионката е детронирана! 20-годишна американка е на 1/8-финал в Австралия

1347 0

Двукратната шампионка от Australian Open Наоми Осака приключи със защитата на титлата си още в третия кръг на надпреварата, след като загуби от американката Аманда Анисимова с 1:2 сета - 6-4, 3-6, 6-7(5-10)!

Японската суперзвезда започна добре двубоя и взе първия сет, но 20-годишната Анисимова демонстрира страхотен тенис, за да изравни резултата, а в решаващия трети сет се стигна до голям тайбрек, в който Анисимова показа характер и класа, за да се наложи с 10-5.

Американката заложи на традиционната си агресивна игра, като завърши срещата с 46 печеливши удара срещу 44 непредизвикани грешки, докато Осака бе далеч по-неточна и записа 21 уинъра и 45 грешки.

На осминафиналите Анисимова ще срещне световната номер 1 Ашли Барти, която разби италианката Камила Джорджи с 6-2, 6-3 за точно един час игра и продължава да няма загубен сет и допуснат пробив от началото на седмицата!