Серина Уилямс е втората финалистка на Australian Open

1399 0

Световната номер едно Серина Уилямс спечели по-трудно полуфинала си на Australian Open от Мария Шарапова, но все пак с комфортен резултат - 7:6 (5), 6:2 срещу младата американска надежда Мадисън Кийс. Така в събота, 31 януари, Уилямс излиза в битката за трофея в Мелбърн срещу Мария Шарапова.

19-годишната Мадисън Кийс достигна до тайбрек в първия сет, но в крайна сметка опитът си каза думата, информира Tenniskafe. Мачът започна с пробив, след като тийнейджърката започна много уверено и с натисна мощно топката при бекхенд диагонал, което накара Серина да сбърка при брейкбола. С мощни удари в първия си сервис гейм Кийс даде само точка на световната лидерка.

Пробивът бе върнат в шестия гейм. Серина стигна до 15:40 и от втория опит успя след удар в мрежата на Мадисън, след което поведе за първи път от началото на двубоя. Нататък сетът продължи с предимство на сервиращите и се стигна до тайбрек. Уилямс проби първа с великолепен ретур, след което поведе с 4:1. При 6:3 ветеранката стигна до три сетбола. Кийс отрази два от тях с два поредни аса, но на свой ред с бомба от сервис Серина приключи сета за 45 минути.

еднъж намерила играта си, Уилямс повече не остави шансове на младата си опонентка. Пробив в първия гейм, след което още един за 4:1 и ново затвърждаване осигуриха доближиха 18-кратната победителка в турнири от Големия шлем на един гейм от финала. При 5:1 гейма Мадисън Кийс си заслужи бурните овации на публиката, след като отрази седем мачбола в гейм, продължил 13 минути. След кратката почивка обаче световната номер едно затвори мача с ас.