Раонич ще се изправи срещу Мъри в полуфинала в Мелбърн

1013 0

Милош Раонич се класира за полуфиналите на Australian Open. Канадецът, поставен под №13 в схемата, победи Гаел Монфис от Франция в четири сета – 6:3, 3:6, 6:3, 6:4. Това бе първа победа за него над Монфис.

В първата част Раонич проби Монфис в четвъртия гейм и това се оказа достатъчно да поведе с 1:0. Във втория сет ролите се размениха и Монфис успя да изравни. В следващите 2 сета отново благодарение на ранни пробиви Раонич успя да се класира напред в надпреварата. Двубоят продължи 2 часа и 17 минути.

За място на финала Монфис ще играе срещу втория в схемата Анди Мъри, който по-рано записа успех в четири сета срещу Давид Ферер.
Другият полуфинал в турнира ще противопостави Новак Джокович и Роджър Федерер.