Рафаел Надал взе своето на старта в Барселона

1168 0

Рафаел Надал продължи към третия кръг на турнира по тенис в Барселона, който е с награден фонд 1.57 милиона евро. Надал, който е №1 в схемата, постигна трудна победа над Иля Ивашка с 3:6, 6:2, 6:4 за 2:20 часа.

Ивашка причудливо взе пробив още в първия гейм на мача, след което взе подаването на Надал и в деветия гейм, с което затвори първата част на мача.

Във втората част испанецът доминираше и с два пробива спечели с 6:2, за да изравни резултата.

Третият сет беше изключително равностоен. Надал стигна до само един пробив за 4:3, в деветия гейм пропиля мачбол, но в десетия реализира втория мачбол и стигна до крайния успех.

В следващия кръг Надал ще играе с победителя от мача между Кей Нишикори и Кристиан Гарин.