Радванска спря серията на Пиронкова в Ийстбърн

1138 0

Цветана Пиронкова приключи с участието си на турнира Ейгън Интернешънъл, след като загуби от Агнешка Радванска с 2-6, 2-6 в мач от 1/4-финалите на надпреварата.

Първата ракета на България се представяше отлично на тревата в Ийстбърн от началото на седмицата, като последователно победи Марина Еракович, Сам Стоусър и Доминика Цибулкова. Днес обаче тя не игра добре срещу 9-ата поставена в схемата Радванска и успя да спечели едва 4 гейма.

Полякинята сервира много силно и не даде нито една възможност за пробив на Цвети, като от своя страна постигна по два пробива във всеки сет, за да стигне до крайния успех след час и 5 минути игра.

С достигането си до 1/4-финалите на турнира Пиронкова си осигури 100 точки за световната ранглиста и 16,725 долара от наградния фонд, предаде БГНЕС.