Прекрасна Виктория Томова се разправи със словачка и достигна до 1/2-финал в Унгария

1024 0

Най-добрата родна тенисистка - Виктория Томова, се класира за 1/2-финалите на турнира от сериите WTA125 в Будапеща, побеждавайки с 2:0 сета №122 в световната ранглиста - Анна Каролина Шмидлова! Вики се наложи с 6:1, 7:5, а двубоят в унгарската столица продължи 1 час и 56 минути.

Българката, която е под №109 в света, влезе страхотно в мача срещу словачката и поведе с 3:0. Шмидлова върна един гейм, но с нова серия от три гейма Томова спечели първата част с 6:1 за 35 минути.

Анна проби още на старта на втория сет, но Виктория веднага изравни за 1:1. При 4:3 нашето момиче пропусна две точки за пробив, а в следващия гейм допусна такъв. При 4:5 Томова отрази два сетбола и направи брейк за 5:5. След това показа характер, взе следващите два гейма и затвори мача при 7:5.

*С тази победа, Виктория Томова си заработи 57 точки за световната ранглиста, а на полуфиналите ще играе срещу победителката от мача между №97 в света - Лорън Дейвис (САЩ), и №106 - Осиан Додин (Франция).

*Още новини за тенис ще откриете в SPORTLIVE.BG!