Пиронкова елиминира румънка на старта в Сидни

854 0

Цветана Пиронкова победи румънката Патрисия Мария Тиг в два сета в среща от първи квалификационен кръг на турнира в Сидни. Първата ракета на България се наложи над 22-годишната си съперничка със 7-6 (6-4), 6-3 за 88 минути.

Пиронкова във втори кръг ще срещне гъркинята Мария Сакари, която тръгна с успех над рускинята Евегния Родина с 6-3, 7-6. 29-годишната пловдивчанка досега не е играла с 8 години по-младата от нея Сакари, която е 96-а в световната ранглиста.

Четвъртата ракета на страната ни Виктория Томова не успя да прескочи втория кръг от пресявките в Сидни, след като загуби от украинката Катерина Бондаренко с 3-6, 6-3, 1-6.