Пиронкова напуска Китай след тежка загуба

928 0

Цветана Пиронкова претърпя тежко поражение от Алисън Риск с 1-6, 1-6 за 69 минути в двубой от втори кръг на турнира на твърди кортове в Шънчжън, Китай.

Мачът започна с гейм на нула за Алисън Риск, а след това Пиронкова дълго време не успяваше да вкара първия си сервис и след 16 минути игра бе пробита. Риск успя да затвърди пробива и дръпна с 3-0. Цвети се провали на свой сервис и в следващия четвърти гейм, а американката взе своя и поведе с 5-0. След това двете тенисистки си размениха по един гейм и Риск спечели частта с 6-1.

Във втория сет ситуацията не се промени, 26-годишната американка доминираше на корта и отново даде само един гейм на пловдивчанката.

Риск победи Пиронкова и в единствения досега мач между двете на Откритото първенство на Щатите през 2013 г.

В 1/4 финалите в Шънчжън Риск ще играе с поставената под №1 Агнешка Радванска, която по-рано днес се наложи над румънката Сорана Кърстя в два сета 6-0, 6-3.

Турнирът в китайския град е с награден фонд 750 000 долара.