Мъри получи 4-ти шанс за титла в Мелбърн

Снимка: Getty images/Gulliver

1382 0

Поставеният под №6 в основната схема Анди Мъри от Великобритания се класира за четвърти път в кариерата си за финала при мъжете на Откритото първенство на Австралия.

Той успя да обърне поставения под №7 Томаш Бердих от Чехия със 6:7(5), 6:0, 6:3, 7:5 след 3 часа и 25 минути игра.

Британецът загуби предишните си три финала тук, а това ще бъде четвъртият му опит да грабне трофея.

Томаш Бердих пък отпада за втора поредна година на полуфиналите в Мелбърн.

Британецът се представи изключително стабилно и след оспорвания първи сет, не остави никакви шансове на своя съперник, който победи в три сета Рафел Надал в миналия кръг.

2015 Australian Open - Day 11 : News Photo

Бердих започна по-силно двубоя и проби за 5-3, но след това не успя да затвори сета на собствен сервис. Тайбрекът бе равностоен, но в крайна сметка 7-ят поставен го взе на 6 точки.

От там нататък Мъри демонстрира изключително високо ниво на тенис и напълно отчая противника си.

Шотландецът взе втория сет на 0, а следващия на 3, за да поведе в резултата.

Бердих успя да се стабилизира в 4-та част, като резултатът вървеше на сервис, преди чехът да се пропука при 5-5 и да допусне пробив. Мъри реализира с ас още първия си мачбол и по този начин се класира на 4-ия си финал в Мелбърн.

В мача за титлата, на 1 февруари (неделя) британецът среща победителя от другия полуфинал, в който съперници ще бъдат световният №1 Новак Джокович и защитаващият титлата си от миналата година Стан Вавринка от Швейцария.