Млад хърватин поизпоти Джокович, но Новак се завърна на AO с гръм и трясък (ВИДЕО)

975 0

Действащият шампион на Australian Open Новак Джокович започна защитата си на трофея, побеждавайки 18-годишния хърватин Дино Прижмич с 3:1 сета (6:2, 6:7(5), 6:3 и 6:4) за точно 4 часа игра, за да си осигури място на 1/32-финалите на турнира от Големия шлем.

Новак Джокович продължава към 1/32-финалите на Australian Open

Развой на Джокович - Прижмич

Още: Влюбена до уши американка е предложилата брак на Григор Димитров: Не каза "да", но не каза и "не"

Джокович започна много силно и зададе тона на двубоя, печелейки първия сет с 6:2, като успя да пробие съперника в първия и последния гейм. В следващата част двамата си размениха по един пробив в четвърти и пети гейм, но Прижмич показа хъс, успя да се добере до тайбрек, който спечели на 5.

Третият сет бе най-интригуващ. В него и двамата тенисисти пробиха по два пъти, но в крайна сметка опитът и класата на Ноле си казаха думата, който се поздрави с успеха и поведе с 2:1. В последната част Ноле поведе с 4:0, 18-годишният хърватин успя да върне 3 последователни гейма. В крайна сметка, това не разконцентрира сърбина. Той пропусна да пробие с 3 мачбола и сервира за победата с 6:4.

По този начин Ноле се класира напред в турнира и на 1/32-финалите ще срещне домакински представител - победителят между двамата австралийци Алексей Попирин и Марк Полманс.

Григор Димитров на Australian Open: Кофти серия, счупен карък, 3 успеха, 1 подвиг

Френска медия включи Григор Димитров сред фаворитите да детронират Джокович на Australian Open