Марин Чилич профука 9 мачбола при завръщането си на корта, сблъсъкът му с Ян-Ленард Щруф продължи над 3 часа

1320 0

35-годишният хърватин Марин Чилич профука 9 мачбола при завръщането си на корта и в крайна сметка загуби сблъсъка с Ян-Ленард Щруф от 1/16-финалите на турнира по тенис в Хонконг!

3+ часа драма на корта

Бившият шампион от US Open, който заради контузия не бе играл от лятото на 2023-та година, допусна поражение с 6:3, 6:7 (4), 6:7 (9) от 33-годишния германец.

Още: След 1 час и 19 минути на корта: Виктория Томова стартира 2024-та година с поражение от 21-годишна аржентинка

Чилич бе много близо до победата, след като водеше със сет и 5:2 във втория, но Щруф показа голяма решителност, спасявайки първо пет мачбола, за да изравни сетовете.

Чилич профука 9 мачбола и загуби

В решителния трети той отрази още четири точки за спечелване на мача от хърватина и в крайна сметка се поздрави с победата след над тричасова (3:09) битка на Централния корт на "Виктория Парк".

Сега за Ян-Ленард Щруф предстои двубой с австриеца Себастиан Офнер, който пък се справи с лекота с американеца Макензи Макдоналд, давайки му само три гейма.

Рафаел Надал след успешното си завръщане на корта: Липсваше ми да се чувствам здрав и да играя пред такива пълни трибуни

Ясен е следващият в Бризбейн: Григор Димитров среща играч, срещу когото не е губил и сет