Магичен Джокович сътвори обрат срещу Циципас и триумфира на Ролан Гарос

1900 0

Новак Джокович е новият шампион на Ролан Гарос! Представителят на Сърбия победи на финала Стефанос Циципас след петсетов маратон, като сътвори пълен обрат от 0:2 до 3:2 сета при резултат 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Срещата започна равностойно, като в първия сет двамата си размениха по един пробив, като Джокович пропусна да вземе сета при 6:5. Циципас се възполва и взе тайбрека с 8:6, за да поведе. Това даде увереност на гърка и той взе втория сет с 6:2 само за 35 минути.

Опитният Джокович обаче ни най-малко не се смути от изоставането и намали аванса след акто спечели третия сет с 6:3. Сръбският терминатор продължи рейда си и с нов разгром с 6:2 се върна в мача.

В петия сет Джокович проби за 2:1 и успя да поведе с 4:2. При 5:3 сърбинът не успя да вземе мача, като Циципас намали на 5:4. В следващия гейм Ноле стигна до два мачбола и вторият от тях му осигури титлата.