Литовец се озъби на Надал, но Рафа взе своето

765 0

Рафаел Надал продължи в третия кръг на "Уимбълдън" след победа с 6:4, 6:4, 4:6, 6:3 над литовеца Ричардас Беранкис. Така Матадора регистрира 16-а поредна победа в турнирите от Големия шлем през тази година.

Световният №106 поизмъчи Надал. Испанецът успя да го пречупи след повече от 3 часа игра. Наложи се и двубоят да бъде прекъснат за около час  заради дъжд над Лондон.

Първите два сета на мача се развиха по идентичен начин, като Надал ги спечели с пробиви в последните геймове. Още в първия кръг на третия гейм испанецът обаче допусна да загуби подаването си и със стабилна игра на сервис Беранкис намали изоставането си само до един сет.

Надал започна мощно четвъртата част и поведе с 3:0 и въпреки спирането на играта, а след подновяването на мача запази аванса си и стигна до успеха.

В следващия кръг съперник на Надал ще е италианецът  Лоренцо Сонего.

А ето на кой футболен гранд  е привърженик Новак Джокович.