Левандовски поздрави Швьонтек след триумфа на US Open: Вие сте велик шампион!

2339 0

Звездата на Барселона Роберт Левандовски поздрави сънародничката си Ига Швьонтек след триумфа й на Откритото първенство на САЩ по тенис. Головата машина я нарече "велик шампион".

Швьонтек стана първата шампионка от Полша на сингъл на US Open. Ига победи на финала Онс Жабер от Тунис.

Успехът в Ню Йорк е втори на световната № 1 в турнирите от Големия шлем този сезон, в който тя спечели още шест титли от УТА, включително "Ролан Гарос" през юни. 21-годишната полякиня стана първата тенисистка, триумфирала на "Ролан Гарос" и US Open в една и съща година след Серина Уилямс през 2013 година.

"Честито Ига! Вие сте страхотен шампион и го доказахте отново на най-голямата сцена. Много се радвам за вас", написа Левандовски в Туитър, поздравявайки своята сънародничка.

Швьонтек и Левандовски са сред най-изтъкнатите полски спортни звезди от това поколение. Двамата се прегърнаха на корт "Филип Шатрие" след успеха й в Париж на „Ролан Гарос“.

А ето с кой 98-годишен тенисист тренира олимпийският шампион.