Куриоз: Птиче се изходи върху шапката на тенисист и настана хаос (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

2162 0

Поставеният под №2 в схемата на турнира в Мелбърн Рейли Опелка имаше много тежък мач срещи Максим Креси. Именно победителят от тази двойка ще се изправи срещу българина Григор Димитров в полуфиналната фаза, а Опелка допусна поражение с 6:4, 6:7(5), 6:7(9) и бе победен от неговия сънародник.

Това обаче не бе най-лошото за екстравагантния американец, който трябваше да посреща сервис на съперника си във втория сет, но играта бе преустановена заради... изпражнение на хвърчащо пиле.

Животното не само си свърши работата, а я стори така, че крайният продукт падна върху шапката на Опелка.

Съжалявам, но имам ла*но на шапката“, каза Опелка и се насочи към пейката. Главният съдия обаче го предупреди, че не може да смени шапката си с тази, която взе, тъй като има прекалено много реклами по нея, а на Опелка не му се харесва мисленето на рефера, който дори не позволи на тенисиста веднага да отиде до съблекалнята, където за нея довери, че има същата шапка.

Ако се чудите защо Опелка не продължи без този атрибут, то е защото е с дълга коса, която му пречи да вижда нормално.

В последствие се появи и друг рефер, който опита да вземе решение, а американецът в крайна сметка взе една шапка на дете, гонещо топките, която обаче му се оказа прекалено тясна. След деветия гейм проблемът бе решен и Рейли Опелка взе нова шапка от съблекалнята си, но определено тенисистът имаше „тежък ден в офиса“.