Карлос Алкарас с много лесно класиране за кръг №4 в Мелбърн

576 0

Испанецът Карлос Алкарас лесно премина в четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като противникът му - китайския тенисист Шън Цзюнчън, се отказа в третия сет.

Загуби само два гейма в първите два сета

Играейки срещу състезател в по-ниска дори от неговата възраст в АТР Тура, Алкарас загуби едва два гейма в първите два сета, за да приключи срещата при 6:1, 6:1, 1:0.

Китайски младок бе безсилен пред него

Съперникът бе обречен

Китайският младок обаче сякаш беше обречен, след като започна мача с доста сериозни болки в дясното бедро. Той все пак издържа до втория сет, когато поиска медицински тайм-аут. Но въпреки намесата на лекарите, ситуация му не се подобри и срещата приключи предсрочно.

Следващият съперник на Алкарас, който за първи път в кариерата си ще играе на "Мелбърн Парк" в четвъртия кръг, ще бъде Миомир Кецманович (Сърбия). А ето какви шансове за титлата в Мелбърн дава efbet на Алкарас.