Жалко! Наш тенисист отпадна в квалификациите в Оукланд

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

810 0

Българинът Александър Лазаров отпадна в квалификациите за турнира по тенис в Оукланд, Нова Зеландия. Нашето момче  загуби от седмия поставен в схемата Грегоар Барер от Франция с 1:6, 4:6. Срещата продължи малко повече от час.

Лазаров стартира много лошо и допусна два пробива, а Барер дръпна на бърза ръка с 5:0. Той отърва "геврека" в последния възможен момент, преди френският тенисист да спечели на нула сервис гейма си за сета. Във втората част Лазаров бе далеч по-равностоен, но отново допусна брейк в седмия гейм, който не успя да върне. Родният играч имаше точка за пробив в десетия гейм, но Барер в крайна сметка не допусна връщане на пробива, реализирайки четвъртия си мачбол.

Французинът ще играе в следващия кръг на квалификациите с победителя от мача между втория в схемата Федерико Кория и Лука Ван Аш.