Жалко! Две точки разделиха Димитър Кузманов от победа над 111-ия в света

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1147 0

Националът на България Димитър Кузманов може да съжалява, че не постигна победа над №3 в схемата и №111 в световната ранглиста Грегоар Барер от Франция. Кузманов отстъпи със 7-6 (7), 4-6, 5-7 в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите Чалънджър в Брест (Франция) с награден фонд 67 960 евро. Драматичната среща продължи 2 часа и 36 минути.

Кузманов проби първи в мача за 2-1, но допусна изравняване при 4-4. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Барер поведе с 6-3 точки, но Мико отрази три сетбола за 6-6. При 6-7 Кузманов спаси още един сетбол и със серия от три поредни точки взе тайбрека с 9-7. Във втората част Барер проби за 4-3 и успя и да изравни сетовете след 6-4.

В третия решителен сет Кузманов поведе с 3-0, но допусна изравняване при 3-3. Мико беше само на две точки от победата при 5-4 и 30-0 на сервис на Барер, но не успя да се възползва. В много оспорван гейм Барер проби за 6-5 и след това затвори мача на собствен сервис.

В началото на октомври Кузманов се представи достойно и в Испания (подробности четете в линка).