Жалко: Димитър Кузманов не успя да последва примера на Адриан Андреев и приключи в Тенерифе

Снимка: Liubomir Asenov / LAP.bg

701 0

Втората ни ракета в мъжкия тенис - Димитър Кузманов (№234 в света), приключи с участието си на турнира на твърди кортове в Тенерифе, Испания.

Мико не успя да последва примера на Адриан

По-рано днес Адриан Андреев спечели първия си мач от същата надпревара, но пък 30-годишният пловдивчанин допусна обрат в своята битка и отстъпи на бразилеца Фелипе Алвеш (№150) с 6:3, 3:6, 2:6, като двубоят продължи 1 час и 46 минути!

Димитър Кузманов приключи в Испания

В първия сет Кузманов изостана с 0:2, но след това проби на два пъти подаването на Алвеш, в шестия и в осмия гейм, за 5:3 в своя полза и в крайна сметка реализира третия открил се сетбол.

Във втората част българинът допусна брейк в шестия гейм, бразилецът му дръпна с 4:2 и впоследствие нямаше проблем да изравни сетовете.

Решителният трети отново отиде в полза на световния №150, който осъществи два пробива, в петия и в седмия гейм, а след това се възползва от втория открил се мачбол пред него.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Григор Димитров научи следващия си съперник за Australian Open - коварен, неприятен и непознат!