Жалко! Бивш №17 в света спря Адриан Андреев в Малага след обрат и геврек

1147 0

Бивш №17 в световната ранглиста при мъжете спря българина Адриан Андреев на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на твърда настилка в Малага. Надпреварата в Испания е с награден фонд 145 000 долара.

Адриан загуби след обрат с 6:4, 0:6, 5:7 срещу представителя на домакините Алберт Рамос Виньолас в среща от първия кръг. Двубоят продължи над 2 часа и половина.

В началото на мача Андреев взе аванс от 3:0 и 4:2, след което поведе в мача след 6:4.

Испанецът, който през 2017 година беше номер 17 в световната ранглиста, изравни резултата, след като победи в шест поредни гейма във втория сет – 6:0.

Силната серия на Виньолас продължи и той си осигури преднина от 3:0 и 4:1 в третия сет. Андреев все пак успя да се върне в двубоя и да направи обрат до 5:4 в своя полза Последва неуспешно сервиране за спечелване на двубоя и Виньолас направи обрат до 7:5.