Андреев се измъчи, но продължава напред на турнир в Полша

967 0

Родният тенисист Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Шчечин. Надпреварата в Полша е  с награден фонд 145 000 евро.

Българинът победи на старта участващия с „уайлд кард" Даниел Михалски от Полша с 6:1, 6:7(4), 6:4. Срещата продължи 3 часа и 5 минути.

Андреев взе първите пет гейма в мача и спечели първия сет с 6:1. Във втория сет българинът изостана с 0:3 и 2:5, но успя да изравни за 5:5 и стигна до тайбрек. В него Андреев поведе от 2:0 точки, но Михалски направи обрат и спечели със 7:4, за да изравни сетовете.

Андреев изостана с 1:3 в третия решителен сет, но спечели пет от следващите шест гейма.

За победата си Андреев заработи 11 точки за световната ранглиста. Във втория кръг Адриан ще играе срещу победителя от мача между седмия в схемата Юго Гастон от Франция и Зденек Колар от Чехия.