Илиян Радулов се разправи с естонец и е на 1/4-финал на Australian Open 2023

Снимка: Официален сайт на БФТенис

1494 0

Българинът Илиян Радулов се класира за 1/4-финалите на Australian Open 2023 при юношите, записвайки двусетова победа над естонеца Оливер Оякаар - 7:5, 6:3, за 1 час и 12 минути игра в Мелбърн!

Първият сет вървеше без пробиви, а в деветия гейм нашето момче трябваше да спасява брейк точка, но се справи със задачата и след това дори пропусна сетбол при аванс от 5:4. Все пак, в 12-ия гейм Илиян получи нов шанс да поведе с 1:0 и този път успя да затвори първата част при 7:5.

Вторият сет бе далеч по-безпроблемен - Радулов осъществи пробив в четвъртия гейм и го затвърди за 4:1, а след това реализира първия открил се мачбол и така си осигури място на 1/4-финалите. Там го очаква Лърнър Тиен от САЩ (ранните часове на 26 януари).

За съжаление, другите двама българи на 1/8-финалите в Австралия - Адрияно Дженев и Росица Денчева, загубиха своите битки. Дженев отстъпи на белгиеца Александър Блокс с 2:6, 2:6, а Денчева допусна поражение с 5:7, 5:7 от далеч по-опитната рускиня Мира Андреева, която е под №292 в ранглистата на WTA.

*Още новини за тенис ще откриете в SPORTLIVE.BG!