Французин затрудни леко Новак Джокович, но сблъсъкът с Григор Димитров на Australian Open 2023 официално е факт

1882 0

Световният номер 5 в ранглистата на ATP - Новак Джокович, се класира за третия кръг на Australian Open 2023, побеждавайки французина Енцо Куако (№191) с 3:1 сета - 6:1, 6:7 (5), 6:2, 6:0. Двубоят между двамата продължи 2 часа и 54 минути!

По този начин сърбинът си осигури сблъсък с нашия Григор Димитров, който ще се проведе на 21 януари (събота). Тепърва ще стане ясен и началният час на тази среща.

9-кратният победител в Мелбърн стартира силно мача си с Куако и регистрира пробиви в четвъртия и шестия гейм, за да спечели първия сет с 6:1 за 36 минути.

Вторият обаче бе далеч по-оспорван и влезе в тайбрек, в който сърбинът водеше с 5-4 и сервираше за 2:0, но изненадващо се пропука, а 27-годишният французин се възползва по най-добрия начин и изравни сетовете.

Раздразнен от този развой на събитията, Ноле вдигна оборотите и поведе с 3:0 в третия сет. Още един пробив в осмия гейм пък му позволи да затвори частта при 6:2. Ситуацията се повтори и в четвъртия последен сет - Джокович дръпна с 3:0, а впоследствие сложи точка на спора с "геврек" - 6:0.