Димитър Кузманов се разправи с белгиец за 1/4-финал в Германия

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1146 0

30-годишният български тенисист Димитър Кузманов се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите "Чалънджър" в Меербуш, Германия, побеждавайки белгиеца Майкъл Геертс с 2-0 сета.

В отделните части - 7:5, 6:3, като двубоят продължи 1 час и 59 минути!

Мико, който е под №207 в ранглистата на ATP, проби 28-годишния си съперник (№287) в 12-ия гейм на първия сет и по този начин избегна тайбрека.

Във втората част брейкът бе осъществен в четвъртия гейм и се оказа напълно достатъчен за крайния успех, дошъл с реализирането на втория открил се мачбол.

Чрез тази победа Кузманов си осигури 2 000 евро от наградния фонд на надпреварата, както и 16 точки за световната ранглиста, с които от понеделник (14-и август) ще се завърне в Топ 200.

На 1/4-финала в Германия му предстои сблъсък с победителя от двойката Луис Веселс (№340) - Ян Хоински (№148).

*Още НОВИНИ ЗА ТЕНИС ще откриете в SPORTLIVE.BG!