Даниил Медведев с нова наказателна акция срещу Андрей Рубльов, почти не се затрудни

1409 0

Даниил Медведев стартира повече от успешно участието на Финалите на ATP, побеждавайки Андрей Рубльов в два сета с 6:4, 6:2. Срещата продължи около час и половина, а следващият съперник на Медведев ще е Александър Зверев.

Световният номер 3 нямаше проблеми почти през целия двубой. Единствено леко затруднение имаше в края на първия сет. Той спаси три брейкбола и увеличи аванса си на 5:3.

Медведев сервира при 5:4, но вместо това направи двойна грешка, която предостави на опонента му два шанса за пробив. Сервисът му обаче го измъкна. В крайна сметка след 11-минутен гейм и 4 отразени шанса за пробив, той приключи успешно за Медведев, който взе преднина в мача след 6:4. Във втория сет стигна до пробив още в първия гейм, който улесни изключително играта му и не допусна изненада до края.

Днешната победа бе трета поредна за Медведев над Рубльов, като по-рано през годината той триумфира на четвъртфинала на US Open, както и на финала в Дубай.