Чудото не стана: Неудобен съперник е препятствие №1 пред Григор Димитров в Марсилия

10085 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров научи първия си съперник на турнира в Марсилия, Франция. Това ще бъде  американецът Себастиан Корда, който победи квалификанта Юго Грение от Франция тази вечер.  Григор и Корда ще се срещнат във втори кръг на турнира от сериите АТР 250.

Развоят на мача

По-опитният и утвърден Корда поведе в мача, печелейки сета с 6-3, но квалификантът успя да изравни, след като взе втория сет с 6-2. В третата част Грение поведе, след което сетът тръгна гейм за гейм. Така се стигна до тайбрек след 6-6. В него американецът бе по-категоричен и спечели със 7-6(3).

Гришо няма победа срещу него

Американецът се намира под номер 34 в световната ранглиста, докато французинът е на 151-во място.

Димитров срещу Корда

Димитров и и Корда са се срещали досега на корта само веднъж - през 2022 година във Вашингтон. Тогава, пред родните фенове, Себастиан се наложи с 2:1 сета. Димитров обаче е фаворит за триумф в Марсилия.