Борбен Димитър Кузманов сломи аржентинец, остана само 1 "стъпало" до основната схема на Уимбълдън

Снимка: Getty Images/Gulliver

1169 0

Втората ракета на България - Димитър Кузманов, е само на една победа от основната схема на турнира от Големия шлем Уимбълдън, след като успя да победи аржентинеца Педро Качин с 2:1 сета в много оспорван мач от втория квалификационен кръг.

Поставеният под №175 Кузманов надделя над 118-ия в света за 2 часа и 16 минути игра в Лондон - 6:4, 3:6, 6:4!

Първият сет започна по чудесен начин за българина, който реализира пробив още в първия гейм, а след това го затвърди за 2:0. В третия и седмия гейм Мико пропусна по една точка за брейк, но това не му попречи да затвори сета при 6:4 за точно 45 минути игра.

Вторият сет бе доста по-оспорван и до 4:3 в полза на аржентинеца зрителите не видяха пробиви. Тогава обаче сервисът на Кузманов се пропука и той допусна изоставане от 3:5, а Качин спечели следващото си подаване за 6:3 и изравни на сетовете.

В заключителната трета част Димитър спаси общо 4 точки за пробив в първия и третия гейм, а при 4:3 в своя полза успя да осъществи брейк за 5:3. За съжаление, нашето момче не успя да го затвърди, но веднага след това се коригира, пробивайки за втори път в сета сервиса на Педро Качин и така да спечели мача с 6:4, 3:6, 6:4!

За място в основната схема на Уимбълдън Мико Кузманов ще спори с Ензо Куако (№207) от Франция!