Стар познайник на Гришо го чака на финала в София


Стар познайник на Гришо го чака на финала в София
Снимка: Getty Images/Gulliver

2129 0

Световният номер 11 Давид Гофен ще спори за титлата на тенис турнира София Оупън. В страхотен полуфинал, продължил 2 часа и 44 минути, белгиецът се наложи над миналогодишния шампион в надпреварата Роберто Баутиста Агут с 4-6, 6-3, 7-6 (3).

За радост на зрителите в „Арена Армеец” двамата тенисисти напълно оправдаха очакванията за оспорван и качествен двубой. След равностойно начало Гофен бе този, който пръв стигна до пробив, повеждайки с 2-1. Макар и трудно белгиецът успя да затвърди преднината си на свой сервис и се откъсне напред с 3-1. Това обаче не смути шампиона, който вдигна оборотите и спечели три последователни гейма за 4-3. Сетът вървеше към тайбрек, когато в гейм №12 Агут проби за втори път своя съперник, за да спечели първата част със 7-5.

Подобно на сценария от първия сет 11-ят в света Гофен реализира пробив в третия гейм за 2-1, който впоследствие бе затвърден. За разлика от загубената първа част обаче, този път вторият в схемата белгиец не позволи на Агут да направи обрат и изравни резултата след 6-4.

Решаващият трети сет се превърна в „черешката на тортата” в спора помежду им. В първите пет гейма двамата си размениха по два пробива. В крайна сметка победителят бе решен в тайбрек, в който Гофен показа по-здрави нерви и успя да измъкне мача със 7-3.

Така той се класира за финала на надпреварата, където ще срещне победителя от втория полуфинал, който противопоставя първата ни ракета Григор Димитров и грузинеца Николоз Басилашвили.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички