5 сета за 4 часа и 22 минути и пълен обрат: Даниил Медведев - Яник Синер е финалът на Australian Open 2024 (ВИДЕО)

2585 0

Световният №3 - Даниил Медведев, се класира за финала на Australian Open 2024, след като осъществи пълен обрат срещу световния №6 - Александър Зверев!

Медведев със зрелищен обрат срещу Зверев

27-годишният руснак се наложи с 5:7, 3:6, 7:6 (4), 7:6 (5), 6:3 над 26-годишния германец, а сблъсъкът на "Rod Laver Arena" продължи 4 часа и 22 минути!

Саша осъществи два пробива в началото на първия сет и дръпна с 4:1. След това Даниил се съвзе, върна брейковете и изравни за 5:5. В 11-ия гейм Зверев обаче отново го проби и после на своята ракета затвори частта при 7:5.

Във втория немецът проби сервиса на руснака на два пъти - в петия и в деветия гейм, и така му поведе с 2:0 сета.

В третия сет брейкове нямаше и се стигна до тайбрек, в който световният №3 бе по-добър и не позволи на световния №6 да сложи край на мача, печелейки със 7-4 точки.

Даниил Медведев

Четвъртият бе огледален на третия - нито един пробив и тайбрек, който бе спечелен от 27-годишния тенисист, само че със 7-5 точки.

Последният пети сет се разви като втория, но с обратен знак - Медведев проби на два пъти подаването на Зверев - в петия и в деветия гейм, а след това сложи точка на спора при 6:3.

*На финала в Мелбърн Даниил Медведев ще се изправи срещу Яник Синер, който по-рано днес детронира Новак Джокович!

Още: "Бях шокиран" - Новак Джокович с първи думи след загубата от Яник Синер на 1/2-финалите на Australian Open

Още: Яник Синер след голямата си победа срещу Новак Джокович: Имах усещането, че той не играе най-добрия си тенис