Шампионът е детрониран: Яник Синер подчини Новак Джокович на 1/2-финалите на Australian Open 2024 (ВИДЕО)

3236 0

Световният №4 в мъжкия тенис - Яник Синер, детронира световния №1 - Новак Джокович, побеждавайки го на 1/2-финалите на турнира от "Големия шлем" - Australian Open.

Шампионът е детрониран

22-годишният италианец отстрани 10-кратния шампион в Мелбърн в четири сета - 6:1, 6:2, 6:7 (6), 6:3, като двубоят между двамата продължи 3 часа и 26 минути!

Яник Синер детронира Новак Джокович

В първите два сета Синер бе абсолютен господар на корта и с общо четири пробива поведе на 36-годишния сърбин с 2:0.

В третата част Ноле се събуди и се стигна до тайбрек, в който дори спаси мачбол пред съперника, а след това го спечели с 8-6 точки.

В последния четвърти сет Яник постигна един брейк - в четвъртия гейм, който му бе напълно достатъчен, за да се превърне впоследствие в първия италианец, който се класира на финал на AO.

*На последното "стъпало" в Мелбърн Синер очаква победителя от сблъсъка между Даниил Медведев и Александър Зверев!

Важно е да се отбележи, че днес Яник Синер не даде нито една точка за пробив на Новак Джокович! От друга страна, срещу сърбина той загуби първи сет изобщо в турнира, след като досега бе печелил всеки от предишните си мачове с по 3:0.

Още: "Бях шокиран" - Новак Джокович с първи думи след загубата от Яник Синер на 1/2-финалите на Australian Open

Още: Яник Синер след голямата си победа срещу Новак Джокович: Имах усещането, че той не играе най-добрия си тенис

Още: Ива Иванова достигна до 1/2-финал, но приказката ѝ на Australian Open 2024 приключи

Още: Тайванка и поляк осъществиха обрат и спечелиха Australian Open 2024 при смесените двойки