Второ злато и общо седми медал за България в Атина! (ВИДЕО)

Снимка: Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница/ Анна Недкова

484 0

Продължава силното представяне на българските състезателки на Световната купа по художествена гимнастика в Атина. След вчерашните си медали в многобоя - злато и сребро, Елвира Краснобаева и Ева Брезалиева днес завоюваха още пет отличия.

Злато на обръч за Елвира

Краснобаева изигра почти перфектно съчетанието си на обръч и взе златото с резултат 34.300 (трудност 18.100; артистичност 7.950; изпълнение 8.250). След нея се класира считаната предварително за фаворит София Рафаели (Ит) с 33.850 т.

Елина Краснобаева взе ново злато в Атина

Елвира завърши и втора на бухалки - с 32.600 т. Златото взе китайката Зилу Уанг с 32.700, а бронзът бе за другото наше момиче - Ева Брезалиева (32.500). Брезалиева взе и бронз на топка - 32.150 т. Тук шампионка стана Даниела Муниц (Изр) с 32.950 точки, а втора е София Рафаели с 32.850.

Още: Тъжна вест: Почина легендарната треньорка по художествена гимнастика Златка Пърлева

Последният медал днес за Елвира Краснобаева бе сребро във финала с лента с 31.500 т. Първа стана беларускинята Алина Харнаско, която се състезава под неутрален флаг - 31.550.

По-късно днес ансамбълът на България пък завърши на шесто място във финала на три ленти и две топки. С наставник Весела Димитрова и в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, момичетата получиха оценка от 29.150. Златен медал спечели ансамбълът на Полша - 30.950, сребърният отиде при този на Италия - 30.400, а на трето място завърши петорката на Китай - 30.150.

България все още първа на Световното по художествена гимнастика, Калейн взе квота за Париж 2024

България на прага на нова ера: 3 "смарагда" на Световното първенство по художествена гимнастика