Швейцария нокаутира Чехия за 60 секунди и я прати в Лига „В“ на Лигата на нациите

1571 0

Швейцария удари с 2:1 Чехия в последния си мач от Група 2 на Лига "А" в Лигата на нациите. Успехът гарантира на „кръстоносците“ оставане в най-горната дивизия и за следващото издание на турнира. Поражението пък прати чехите в долната Лига „В“.

Домакините финишираха на третото място с актив от 9 точки. Чехия остана на фаталната 4-та позиция с 4 пункта. На върха завърши Испания след драматична победа над Португалия в Брага.

Швейцарците предрешиха крайния изход в рамките на 60 секунди през първото полувреме. В 29-ата минута Ремо Фройлер откри резултата с удар с глава след центриране на Джердан Шакири. Няма и минута по-късно Бреел Емболо се възползва от грешка на съперника и реализира за 2:0.

Точно преди почивката Патрик Шик върна интригата, вкарвайки за 2:1 след пас на Давид Зима.

След антракта швейцарците профукаха шансове за трети гол, а и попадение на Рубен Варгас не бе признато от ВАР заради засада. Томаш Соучек пък пропусна дузпа за гостите в 61-ата минута.