Невероятно! Станимир Беломъжев е световен шампион!

Снимка: Facebook

7037 0

Най-добрият български ски ориентировач Станимир Беломъжев стана за втори път в кариерата си световен шампион!

Беломъжев отново стъпи на световния връх в ски ориентирането, след като спечели днешната средна дистанция на Световното първенство във Финландия!

Тачо даде време 40:45 минути и изпревари с две секунди втория Расмус Уикбом от Швеция.

Трети остана представителят на домакините Туомас Котро, който финишира с 41 секунди по-слабо време от това на Беломъжев.

На Световното първенство във Финландия не взе участие отборът на Русия, който в края на януари спечели 14 от общо 18 златни медала на Европейското първенство в Чепеларе. Тогава Станимир стана вицеевропейски шампион в дългата дистанция.

Това е втора световна титла за Беломъжев, след като спечели злато на средната дистанция и на Световното първенство през 2017-а.