Неповторим! Карлос Насар е с най-силното постижение на Европейското в София

Снимка: Lap.bg

670 0

Шампионът в категория до 89 килограма Карлос Насар постигна най-силното постижение на европейското първенство по вдигане на тежести. Това стана ясно, след като бяха обявен резултатите на всички участници на шампионата в София чрез системата "Роби".

Страхотно постижение от Карлос Насар

Насар направи невероятно представяне

Още: ЦСКА поздрави златния си запалянко Карлос Насар за европейската титла

Българинът спечели титлата пред пълните трибуни на "Арена София" с резултат от 391 килограма в двубоя, който бе само с пет по-слаб от световния рекорд на китаеца Ли Даин. Постижението на 19-годишния Насар се равнява на 958,6679 точки.

Втори в класацията е белорусинът Яухени Циханцов с 891,5056. Той стана шампион в олимпийската категория до 102 килограма с двубой от 398 килограма. Трети е неговият подгласник в същата категория Самвел Гаспарян от Армения, който вдигна 396 килограма за общо 876,7103 точки.

Място в топ 10 има още един българин - Божидар Андреев, който спечели златния медал в категория до 73 килограма. Андреев постигна 348 килограма в двубоя за 861,2889 точки. Това му бе достатъчно за шесто място сред всички тежкоатлети. От българките най-добър резултат по сравнителната таблица е дала Галя Шатова в категория до 64 килограма, който ѝ е донесъл 493,3932. Шатова е на 34-то място в общото подреждане. А Карлос Насар призова: Пристрастете се към спорта, а не към наркотиците и алкохола.

Още:  История от кухнята на ЦСКА: Животното, Карлос Насар и бас за... 500 лева

Ще настръхнете! Чуйте "лъвския" рев на Карлос Насар и "Арена София" при триумфа (ВИДЕО)

"Това е победа за България": Емоционален Карлос Насар с първи думи след златото