Ансамбълът на България със златен и бронзов медал от Европейската купа в Баку

Снимка: Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница

1186 0

Ансамбълът на България по художествена гимнастика завоюва златен медал на три ленти и две топки и бронзов медал на пет обръча във финалите на отделните компоненти на Европейската купа в Баку.

България вече има 8 отличия от турнира

Състезателките ни в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Кампелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева закономерно станаха първи с лентите и топките, получавайки оценка от 33.900 точки. Зад нашите момичета останаха ансамблите на Италия и представителките на домакините от Азербайджан.

Още: Боряна Калейн и Стилияна Николова с нови медали на Европейската купа в Баку

За жалост обаче на пет обръча нещата не стояха така и родните грации бяха оценени на 37,750 точки на трета позиция. Победителки станаха израелските гимнастички, а втори момичетата от Италия.

По този начин България вече има 8 отличия от надпреварата - пет златни, два сребърни и един бронзов медал.

По-рано през деня Боряна Калейн и Стилияна Николова донесоха три титли, а последната вчера влезе и в историята на художествената гимнастика с първи триумф в "Крос битки".

Илиана Раева обяви драстични промени в ансамбъла на България по художествена гимнастика

Чакането свърши: България грабна отборната титла на Световното по художествена гимнастика