20-годишният Благой Тодев продължава да пише история в биатлона - взе сребърен медал от САЩ

1930 0

Огромен успех за българския биатлон - Благой Тодев спечели сребърен медал в дисциплината преследване (12.5 км) на Световното първенство за младежи, което се провежда в Солджър Холоу, САЩ!

20-годишната ни надежда измина трасето за малко повече от половин час - 33:34.8 минути, и допусна само 1 грешка при четирите си посещения на стрелбището!

Той стартира като №4 и пропусна един изстрел още при първата си стрелба от легнало положение, но до края на състезанието бе абсолютно перфектен и си заслужи мястото на почетната стълбичка.

С 14 секунди по-бърз от Тодев бе Мартин Невланд (Норвегия), който потегли от първа позиция и въпреки трите си грешки на огневия рубеж, финишира за 33:20.7 минути. Бронзовият медал пък остана за Мартин Улдал, също от Норвегия - 33:54.4 минути и 3 сгрешени изстрела.

*Преди броени дни Благой Тодев взе и една купа (подробности четете в линка)!