Пиастри спечели полпозишън за спринта, Верстапен с отлична възможност да триумфира с титлата

1057 0

Новобранецът Оскар Пиастри изненадващо спечели квалификацията за спринта на писта „Лусаил“ в Катар. Австралийският пилот на „Макларън“ финишира първи с време 1:24.454.

Втори се нареди съотборникът му Ландо Норис, който изостана от него с 0.082 секунди. Двукратният световен шампион Макс Верстапен завърши трети.

КАК ВЕРСТАПЕН ЩЕ СТАНЕ ШАМПИОН ОЩЕ ДНЕС

Нидерландският пилот на „Ред Бул“ ще стартира трети в спринта довечера и ще има реален шанс да си гарантира третата поредна титла във Формула 1 след състезанието, стартиращо в 20:30 часа.

Ако Верстапен финишира в Топ 6 в спринта, ще триумфира отново като №1 в света. На практика на него са му нужни минимум 3 точки.