От дъното до топ 5: Заслужен избор за "Пилот на деня" в Гран При на Австралия

1319 0

Изпълненото с какво ли не Гран При на Австралия във Формула 1 за сезон 2023 приключи с победа на Макс Верстапен. Това бе първи успех за световния шампион на "Албърт Парк", но неговият съотборник Серхио Перес също попадна под светлината на прожекторите.

От дъното до топ 5

Серхио Перес бе избран за "пилот на деня" след края на Гран При на Австралия. Мексиканският състезател показа невероятно каране, след като стартира от бокса на "Албърт Парк" поради проблем в квалификационната сесия вчера (1 април).

Не е тайна, че мексиканецът притежава един от най-бързите болиди на стартовата решетка и това му помогна много в подема му днес. Чеко Перес се разправи с конкуренцията пред него бързо-бързо и зае петото място в финалното класиране, след като преди 2 седмици триумфира на Гран При на Саудитска Арабия.

След края на Гран При на Австралия: Макс Верстапен се заяде с Люис Хамилтън.