Гран при на Монако по ТВ: Къде да гледаме състезанието от Формула 1?

Снимка: Gulliver/GettyImages

2877 0

В днешния неделен ден от 16:00 часа ще се проведе състезанието от Формула 1 - Гран при на Монако. Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в кръга от световния шампионат.

Вчера нидерландецът спечели квалификацията с най-бърза обиколка за 1:11.365 минута. За успеха си той бе награден от популярната руска тенисистка от близкото минало Мария Шарапова.

Втори остана Фернандо Алонсо с Астън Мартин, който даде време 1:11.449 и за малко се размина с първия си полпозишън от 2012 година.

Трети финишира местният любимец Шарл Льоклер с Ферари, а до него на втора редица ще застане Естебан Окон "Алпин". Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън с "Мерцедес" даде шесто време в квалификацията.

Надпреварата в Монако ще бъде предавана пряко по "Диема спорт 3", можете да я следите НА ЖИВО и в Sportlive.bg.