Гран При на Австрия по ТВ: Къде да гледаме състезанието от Формула 1?

2985 0

Състезателният уикенд във Формула 1 в Австрия продължава със същинското състезание за Голямата награда днес (2 юли). Световният шампион Макс Верстапен пък излиза в преследване на седма победа през настоящата кампания, в която напълно доминира.

Макс Верстапен загря подобаващо за състезанието, след като спечели допълнителните осем точки във вчерашния спринт. На втората позиция се класира неговият съотборник - Серхио Перес, а топ 3 оформи Карлос Сайнц от Ферари.

Настоящият световен шампион ще стартира от първата позиция, след като записа най-добро време на квалификацията в петък (30 юни). Нидерландецът се отчете с най-добра обиколка от 1:04.391. Веднага зад него пък се наредиха двамата пилоти на Ферари - Шарл Льоклер и Карлос Сайнц.

Състезанието е с начален час 16:00 (българско време). То ще бъде предавано пряко по Diema Sport 2. Разбира се, Вие ще може да проследите Гран При на Австрия във Формула 1 НА ЖИВО със SPORTLIVE.BG!