Верстапен, Гасли и Сайнц: Най-младият подиум в историята на Формула 1

3205 0

Холандският пилот на Ред Бул Макс Верстапен стана победител в 20-ия етап от Формула 1 за сезона - Гран при на Бразилия. Второ място зае Пиер Гасли от тима на Торо Росо, който за първи път в кариерата си се качи на подиума.

Люис Хамилтън пресече финалната линия трети, но британецът бе наказан заради инцидент с Александър Албон от Ред Бул и в крайна сметка на третата позиция се нареди Карлос Сайнц, а Хамилтън остана седми.

Този подиум е най-младият в цялата история на Формула 1. Средната възраст на тримата пилоти е 23 години, 8 месеца и 20 дни. Предишният рекорд бе поставен на Гран при на Италия през 2008 г. Тогава средната възраст на Себастиан Фетел, Хейки Ковалайнен и Роберт Кубица бе 23 години, 11 месеца и 16 дни. Така рекордът е подобрен с около три месеца.

Люис Хамилтън води в класирането с 387 точки, следван от съотборника си Валтери Ботас с 314 и Макс Верстапен с 260.