Поптолева и Каменова спечелиха сребърни отличия на Европейското по бокс 2022

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1695 0

Българските боксьорки Венелина Поптолева и Светлана Каменова спечелиха сребърни медали в своите категории на Европейското по бокс в Будва, Черна гора.

Състезателката в категория до 52 кг. Поптолева отстъпи на опитната украинка Тетяна Коб с 0:5 гласа, въпреки че се раздаде на максимум на ринга. Тя достигаше до финал на такъв форум за първи път в кариерата си.

В другия финал състезателката до 57 кг. Каменова също допусна загуба. Тя отстъпи на Ирма Теста от Италия, въпреки че се представи достойно. Неймата съперничка спечели бронзов медал на Игрите в Токио през 2021 г.

Така България завърши със златен, два сребърни и един бронзов медал на Европейското в Будва. Малко по-рано Севда Асенова стана европейска шампионка в своята категория.