Официално: Бившият световен шампион Амир Хан се оттегля от бокса

1631 0

Амир Хан официално сложи край на боксовата си кариера. Това се случва, след като бившият световен шампион призна, че е "време да закачи ръкавиците" след поражението от Кел Брук през февруари.

35-годишният британец потвърди оттеглянето си чрез съобщение в Туитър: "Време е да закача ръкавиците. Чувствам се благословен, след като имах толкова невероятна кариера, която продължи над 27 години. Искам да изкажа сърдечни благодарности към невероятните екипи, с които съм работил, както към моето семейство, приятели и фенове за любовта и подкрепата, които ми оказаха".

Хан успя да спечели всичките световни титли при супер лека категория и се изправи срещу звездите Канело Алварес и Терънс Крофорд във времето. Кариерата му включва 40 срещи, в които записа 34 победи и 6 загуби.

Роден е в Болтън, а през 2005 г. стартира професионалната си кариера. На Олимпийските игри в Атина през 2004 г. успява да завоюва сребърен медал. Боксьорът стана световен шампион през юли 2009 г., побеждавайки Андреас Котелник по точки. Това бе достатъчно да си осигури титлата в супер лека категория на WBA. Последва и успех над Заб Джуда, който му гарантира пояса на IBF.