Кубрат Пулев сред най-богатите 50-има боксьори, с малко изостава от Майк Тайсън

39987 0

Българският боксьор в тежка категория Кубрат Пулев е спечелил 8 милиона долара от бокс към 2023 година. Това му отрежда място сред най-богатите 50-има боксьори. Поне това е информацията на канала в "YouTube" "Digital world".

На кое място е Кобрата?

Родната звезда в спорта заема 43-та позиция със заработеното в кариерата му, а след него е боксьор като Дилиън Уайт, който наскоро изяви желание да се боксира с Кобрата.

Близостта с "Железния Майк"

Британецът е заработил 7 милиона долара от битките си, ако се вярва на класацията. Според автора ѝ легендата Майк Тайсън е спечелил от любимия си спорт само с 2 милиона повече от Пулев. Толкова е състоянието и на първия състезател, победил Антъни Джошуа - Анди Руис.

Липсващите в топ 10

Любопитно е, че Джошуа, както и световният шампион на WBA, WBO и IBF - Олександър усик, не влизат в топ 10 по богатство. Шампионът на WBC Тайсън Фюри обаче е там, макар и на последната позиция. Той е заработил 65 милиона долара, с 5 повече от Джошуа и с 20 повече от украинеца.

Извън топ 10 са и легенди на играта като Владимир Кличко (60), както и звездата Дионтей Уайлдър (46).