Гордост: Ново злато за българския бокс от Европейските игри!

Снимка: Lap.bg

1778 0

Българските участници на Европейските игри в Краков завършиха с общо три титли в бокса, след като Хавиер Ибанес завоюва злато в последната среща за "трикольорите".

Роденият в Куба боксьор спечели отличието в категория до 57 килограма при мъжете след безспорен успех над испанеца Хосе Килес Бротонс с 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28) съдийски гласа.

Това е първи златен медал за легионера на голям спортен форум, откакто се състезава за България. Той обаче може да се похвали като бивш олимпийски шампион при младежите.

Успехите за България от Полша

Другата страхотна новина пред състезателя е олимпийската квота, която получава след силното си представяне за Олимпиадата в Париж през 2024 г.

Преди успеха на кубинеца - Йордан Морехон спечели златен и бронзов медал при най-тежките в категория над 92 килограма, а сред жените Станимира Петрова спечели титла, докато Светлана Каменова се поздрави със среброто.

Вижте пътя на Станимира Петрова към "женското" злато на България!