Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

1033 0

Александър Везенков прекара малко над 6 минути на паркета при победата на неговия Сакраменто Кингс над Финикс Сънс със 120:105 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Въпреки ограниченото си време на игрището, Саша съумя да отбележи при единствената си стрелба, която бе за три точки. Българинът добави и една борба към статистиката си.

Литовският център Домантас Сабонис бе над всички за победителите с трипъл-дабъл - 28 точки, 11 борби и 12 асистенции, като реализира 12 от 15-те си стрелби от полето. 23 пункта добави гардът Де'Арън Фокс, който бе полезен и с 6 овладени топки, 7 завършващи подавания, три кражби и два чадъра.

21 и 19 за успеха добавиха съответно Кийгън Мъри и Харисън Барнс, а Кевин Хюртер записа 13 точки.

За "слънцата" най-резултатен бе Кевин Дюрант със своите 28 точки. 24 добави Девин Букър, а по 11 пункта вкараха Грейсън Алън и Удока Азубуике, който бе перфектен от игра с 5/5, оформяйки и дабъл-дабъл с 11 борби. Чимезие Мету се отчете с 10 точки от пейката.

Сакраменто постигна четвърти пореден успех над Финикс, като "кралете" са четвърти на Запад с баланс 17-10. Второто поредно поражение на Сънс ги оставя на незавидната десета позиция в същата конференция с равни показатели - 14 победи и 14 загуби. А ето какви показатели могат да радват Везенков за представянето му.