Снимка: Gulliver/Getty Images

842 0

Вашингтон Уизардс постигна ценна победа като гост над Атланта Хоукс със 104:98 в първа полуфинална среща между двата тима от Източната конференция в НБА.

Домакините започнаха много силно мача и поведоха с 37:26 само след 10 минути игра. Двата тима изиграха изключително оспорвана втора четвърт, но на почивката Атланта имаше аванс от 10 точки.

През второто полувреме обаче Вашингтон заигра много по-добре и преди решителната последна част стопи пасива си само на 2 точки. През четвъртия период гостите направиха пълен обрат и измъкнаха победата в мача.

Най-резулатен за Уизардс беше Брадли Бийл, който се вкара 28 точки и овладя 7 борби. Пол Пиърс завърши с 19 точки. С дабъл-дабъл от 18 точки и 13 борби е Джон Уол. За Атланта с 24 точки се отчете Демар Карол. Със 17 точки и 17 борби е Ал Хорфърд, а Пол Милсап записа 15 точки и 12 борби.

Атланта е домакин и в мач №2 от серията.