Снимка: Gulliver/Getty Images

925 0

Вашингтон Уизардс победи Торонто Раптърс със 125:94 у дома в среща от Националната баскетболна асоциация, изиграна тази нощ. Това е четвърти успех за тима в серията, с който той се класира за полуфиналите в Източната конференция.

Домакините започнаха срещата ударно и още след първата част имаха аванс от 14 точки. Двата тима изиграха оспорвана втора четвърт и се оттеглиха на почивката при резултат 66:50 в полза на Вашингтон.

След подновяването на играта "магьосниците" отново вдигнаха оборотите и преди решителните десет минути разликата в тяхна полза беше внушителните 32 точки. Торонто не успя да противодейства на своя съперник и до края мачът просто се доиграваше.

Най-резултатен за победителите стана Брадли Бийл, който вкара 23 точки. За гостите Кайл Лоури е с 21.

Съперник на Вашингтон на полуфинал ще бъде победителят от двойката Атланта Хоукс - Бруклин Нетс.