1032 0

Кливланд Кавалиърс взе ценна победа над Голдън Стейт Уориърс с 96:91 и поведе с 2-1 във финалната серия в Националната баскетболна асоциация. Познатият лидер на "кавалерите" ЛеБрон Джеймс отново бе с основен принос за успеха на своя тим. Той наниза 40 точки и овладя 12 борби, като остана на 2 асистенции от трипъл-дабъл.

Кливланд започна по-добре мача и след първата част се оттегли с аванс от 4 точки, а на почивката той вече беше 7.  Домакините нито веднъж не позволиха на "воините" да излязат напред в резултата. След подновяването на играта Кливланд вдигна оборотите и на моменти разликата беше 20 точки. Голдън Стейт Уориърс изигра силна последна част, в която успя да стопи пасива си, но не и да направи пълен обрат.

Леброн Джеймс беше най-резултатен за своя тим, а за "воините" Стеф Къри се отчете с 27 точки, 6 борби и 6 асистенции. Четвъртият мач ще се играе в петък.