Снимка: Gulliver/Getty Images

994 0

Кливланд Кавалиърс записа важна победа у дома над Чикаго Булс със 106:101 в среща от плейофите в Националната баскетболна асоциация. Леброн Джеймс изигра много силен мач за отбора си със своите 38 точки, 12 борби и 6 асистенции. Пау Гасол пропусна мача за гостите, тъй като има трамва в крака. С успеха „кавалерите” поведоха в серията с 3-2 победи, след като преди това изоставаха в нея и вече са само на един успех от класиране на финалите в Източната конференция.

Двата тима започнаха равностойно първата част, а след края й Кливланд имаше аванс от 1 точка. Домакините заиграха по-добре през втория период и се оттеглиха на почивката при резултат 54:44 в тяхна полза. Началото на второто полувреме отново беше оспорвано, като Чикаго намали изоставането си на 9 точки.

В началото на последния период баскетболистът на гостите Тадж Гибсън бе изгонен от реферите, защото ритна свой съперник. Около 6 минути преди края авансът на „кавалерите” стана 17 точки и мнозина помислиха, че мачът е решен. „Биковете” обаче направиха много силна серия и 1.18 преди края се доближиха само на 2 точки до своя съперник. Кливланд обаче не позволи пълен обрат и записа победа в мача.

Кайри Ървинг записа 25 точки и 5 асистенции за победата на своя тим. За Чикаго Джими Бътлър бе над всички със своите 29 точки и 9 борби.

Следващият мач между двата тима е на 14 май в Чикаго.